Vesti

Lazar Filipović i Strahinja Trakić drugi na Svetskom kupu u Alanji

Nema komentara

Na Svetskom kupu u paratriatlonu, koji se održao 15. oktobra 2022. godine u turskom letovalištu Alanja, u kategoriji PTVI (slepi i slabovidi) naš paratriatlonski tim – Lazar Filipović i Strahinja Trakić osvojio je drugo mesto.

Prvi je bio francuski tim – Thibaut Rigaudeau i Cyril Viennot sa vremenom od 58:55. A naš dvojac je stiga na cilj za 01:01:25.

Trka je podrazumevala 750m plivanja u Sredozemnom moru, pre nego što se pređe na bicikl i stazu od 20km, da bi se završilo sa 5km trčanja oko gradskih ulica do cija.

Skok na svetskoj rang listi

Ovaj rezultat će im doneti veliki skok na svetskoj rang listi i skoro sigurno mesto na startnoj listi narednog svetskog prvenstva koji se održava od 24. do 26 novembra 2022. godine (Abu Dhabi)

Rezulatate možete pronaći OVDE

Krajem prošle godine, Lazar i Strahinja su osvojili bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u paratriatlonu u Poljskoj.

A kako je sve počelo pročitajte ovde.

Ukrajinski trkači raspisali peticiju protiv učestvovanja ruskih trkača na Njujorkškom maratonu
Dodeljena priznanja Evopske atletike – Bol, Duplantis i Ingebritsen najbolji evropski atletičari, Angelina Topić ušla u uži izbor