Vesti

Uvodnik za septembarsko trčanje(.rs)

1 komentar

Čitate li uvodne reči, tj pismo urednika/ce u vašem omiljenom mesečniku? Mene neprestano oduševljava Žana Poliakov iz Sense… Uvodnici za mene imaju posebno mesto još od dana kada sam kao mali kompjuteraš čitao Dejana Ristanovića i gutao PC PRESS.

Pa zašto da takvu prasku ne dobije i jedan online magazin? Uz svu odgovornost da razvijamo trčanje u Srbiji, misilm da vi kao posetioci zaslužujete da čujete kako razmišljamo i čemu dajemo prioritete… Svakog 1. u mesecu obratiću vam se u obliku „Uvodnika za trčanje“ ispred sajta Trčanje.rs, a svakog 15. postavaljamo Ivanovu kolumnu „Reč trenera“.

Fitnes i avgust mesec

Leto za fitnes industriju je period kada se aktivnosti održavaju na najnižem nivou. Teretane mogu da stave katanac, lični treneri odlaze na odmor, joga centri raspuštaju grupe… Ko se spremio za leto, otišao je i pocrneo, ko nije čeka septembar i novi početak sezone treninga.

Za sajt Trčanje.rs avgust je slično kao i 2010. doneo samo blagi pad poseta. Na ovo smo posebno ponosni, ali i tek sada uviđamo da je tema trčanja interesantna tokom cele godine. Krajem meseca došli smo i do kontinuiteta od 2000 dnevnih poseta… Za jedan specijalizovani magazin – odlično!

Magazin Trčanje.rs

Dok ste se odmarali, iskoristili smo priliku da uradimo smenu na kormilu sajta. Uroš je preuzeo celokupan urednički posao, koji pored tehničkih znanja podrazumeva i praćenje najpopularnijih trkačkih sadržaja i pronalaženje najboljih materijala. Sveža energija na sajtu se oseća, tu su i redovne ankete, a i FB komunikacija je otvorenija i sa novim idejama…

Prvi pokret

Za Sportski klub Trčanje.rs avgust je bio pravi mali test – da li tim može svakodnevno da organizuje aktivnosti, ponekad i na dve – tri lokacije istovremeno i izvede jedan ozbiljan program – PRVI POKRET. I to kada sam ja na odmoru, a šta drugo, no trčao po Adi Bojani. Odgovornost koju su imali Ivan i Uroš je bila ogromna…

Ponosan sam i moram vam priznati ubeđen da trčanje u Srbiji ima neverovatnu energiju u Timu Trčanje.rs. Pre dve godine, ne bih ni mogao da sanjam da ću biti offline 10 dana, a da će neko u Beogradu, u ime Trčanje.rs voditi školu triatlona, časove joge, site-biking, predavanja, radionice, trkačke info punktove po gradu… I da će u Beogradu u proseku više od 20 ljudi redovno trenirati u Road runnersima pod okriljem nekadašnjeg Trčanje.rs…

Kažu da je uspeh progresivno ispunjavanje svojih ciljeva i snova.

Kreativa i vredan rad se nastavljaju

U septembru desetak naših članova se interno dogovorilo (bez naše intervencije) da zajedno putuje u Budimpeštu i trči polumaraton. Jap, jedan od ciljeva kluba je da bude platforma i pruži mogućnost ljudima da se samostalno organizuju (Da li znate da za 1€ mesečno, možete postati naš online član i stupiti u kontakt sa ljudima koji dele istu strast kao i vi?). Izgleda da su ljudi uvideli i iskoristili ovu mogućnost… A naš cilj je vrlo brzo ispunjen.

Pored Budimpešte, petoro ljudi, dva člana i njihovi prijatelji i poznanici su odlučili da odu malo dalje i oprobaju Stokholm i trčanje u njemu. Da nam je više tih svetskih trka 🙂

U septembru je udarni volumen treninga za sve koji trče Ljubljanu. Naporan rad se nastavlja. Prijavljeno je više od 35 članova Kluba. Ponosni smo na sve prvotrkaše, a posebno na to što se trenutno dve devojke spremaju da istrče prvi maraton. Neko mi je spomenuo da se tako nešto u zdravoj istoriji Srbije, gotovo i nije desilo 🙂

U septembru je prvi internacionalni trkački kamp u Novalji (uraaa je mala reč za to), a tu su još neke aktivnosti koje će biti otvorene i za sve posetioce sajta.

Vera

Ono što smatram da je jedinstveno i posebno za naš klub je vera. Vera u pojedinca da može da dostigne rezultate kao što su maraton, zdrave navike i životna promena. I vera u društvo, da može da prihvati aktivan život, vitalnost i zdravlje kao jednu ključnih vrednosti.

Želim da vidim da svi klubovi u ovom gradu, sve teretane, fitnes centri, sve grupe za aerobik, fitnes, svi lični treneri imaju veru u sebe i svoje članove. Da svako ko poželi dobije mogućnost i podršku da samostalno ostvari svoje ciljeve. U tom trenutku imaćemo promenu u kulturi aktivnog življenja, koja ide dalje od fizičkog razvoja pojedinaca.

Verujte u sebe! Zapisujte svoje rezultate i javite mi se u komentarima 1.10.2011.

Predavanje: Ko učestvuje na maratonu?
Srećna vam Budimpešta 2011[VIDEO]

Povezani članci

1 komentar. Leave new

  • Nikola Miloshevich
    septembar 1, 2011 08:23

    Ha,ha Veroljube,drago mi je da si čitao Dejana Ristanovića!I ja sam jedan od onih geekova koji je redovno pratio njegove rubrike

    Odgovori

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Fill out this field
Fill out this field
Molimo vas da unesete valjanu adresu e-pošte.
You need to agree with the terms to proceed