Vesti

Mesec dana do 32. Somborskog polumaratona

Nema komentara

Za nešto manje od mesec dana održaće se najstarija ulična trka u Srbiji, 32. Somborski maraton. Želimo sve da vas pozovemo u naš grad da zajedno trčimo i uživamo!

Pre svega želimo da vas sve pozovemo u naš grad, da se prošetate našim čuvenim Vencima, kroz koje će se ove godine i trčati, da uživate u zelenilu i opštem utisku u doba kada je naš grad najlepši. Očekujemo da taj dan ceo grad bude u znaku trčanja i promovisanja pozitivnog ritma života koji ide uz pređene kilometre i kilometre u životu svakog trkača. Dođite da vidite zašto je Sombor toliko opevan u pesmama i tako lep na slikama.

Pored naših najupešnijih polumaratonaca koji će se takmičiti za prestiž i vredne nagrade, posebnu pažnju smo posvetili onoj najbrojnijoj grupi trkača koji trče da bi još jednom osetili tu atmosferu trke i bili deo velike pozitivne grupe trkača koji dolaze do svog cilja, još jedne istrčane trke, još jedne pobede. Želimo da što više ljudi uključimo, da vide da imaju podršku, da rade ispravnu stvar. Da jednostavno što više ljudi motivišemo da donesu tu odluku i da istrče polumaraton, osete taj trkački podvig!

Svaki takmičar dobija učesničku medalju, majicu i diplomu za sećanje na jedan aktivan dan u gradu iz kojeg mogu poneti samo pozitivne utiske, a druženje nastavljamo na zajedničkom ručku… gde ćemo da sumiramo utiske sa trke!

Za one koji su došli sa našim polumaratoncima i koji još nisu spremni za duže maratonske rute, tu je Trka na Vencu, trka zadovoljstva na 2 kilometra kroz čuvene četvororedne somborske Vence kroz istorijsko jezgro grada, kada će se svi koji se odluče za ovu trku uživati u trčanju.

Takođe svi zainteresovani će biti u prilici da čuju i po koju reč o istoriji sporta i trčanja u Somboru kao i o čuvenoj tradiciji i kulutiri našeg grada.

Za buduće najmlađe maratonce predviđena je Trka pužića na popularnih 100 metara. Čak i onima koji se pored svega odluče da ipak šetaju, ostaje da uživaju u trkačkom ritmu koji će tog dana da bude veoma glasan u našem mirnom mestu.

Informacije 32. Somborski maraton, 22.05.2011. godine:

  • Start polumaratonske trke: 11h na Trgu Svetog Đorđa (ispred Robne kuće Beograd)
  • Start ‘’Trke na Vencu’’ je neposredno nakon starta polumaratona.
  • Prijava od 8.30h u SC Soko, Sombor (Partizan)
  • Startnina: 400 dinara
  • Najuspšenije takmičare očekuju robne nagrade!
  • Obezbeđen parking i svlačionice.
  • Za organizovane grupe dodatne povoljnosti!

Sve ostale  informacije i e-prijava na 32. Somborski maraton na adresi: www.somaraton.org.rs ili  na telefon 069 468 8 059

 

Beogradski maraton 2011
Internacionalni trkački kamp – Novalja 2011

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Fill out this field
Fill out this field
Molimo vas da unesete valjanu adresu e-pošte.
You need to agree with the terms to proceed