blank
Connect with us

Hi, what are you looking for?

Vesti

Eskurzija na svetski maraton – Ljubljana

Trčanje.rs organizuje zajednički odlazak na Ljubljanski maraton treći put za tri godine. Večeras u 18h u prostorijama našeg kluba predstavićemo projekat “Škole trčanja” i sve pogodnosti koje smo obezbedili za sve vas koji se odlučite da posetite najveću trku u regionu sa nama. Pozivamo vas da nas posetite danas 01. avgusta u prostorijama RRC Trčanje.rs u Gospodar Jovanovoj 33 i informišete se o svim detaljima i mogućnostima da uz našu podršku istrčite svoju prvu ili stoprvu trku baš u Ljubljani 28. oktobra. Do tada, pročitajte utiske sa prošlogodišnje ekskurzije na svetski maraton.

Ljubljanski maraton je još jednom razvalio. Vrhunska organizacija  i veliki broj učesnika i učesnica – recept za neponovljivo životno iskustvo. Kada se tome doda i naša klupska vikend poseta i nebrojeno rekorda i uspeha, zadovoljstvu nikad kraja :)

 

16. Ljubljanski maraton

Ljubljanski maraton zatvara grad na 2 dana. U subotu se tokom celog dana organizuju školske trke, da bi nedelja ostala za rekreativnu trku od 10km, polumaraton  i maraton. Zato i brojka od 19.000 ljudi koji trče nije neverovatna.

Opet su Slovenci morali da menjaju stazu  i položaj starta kako bi trka bila što bolja. Najjači utisak mi je sam start na kome gruvaja trupe bubnjara. Akustika okolnih zgrada i kolona od par hiljada ljudi koja kreće me bukvalno vraća na neku odličnu žurku u detinjstvo ili još ranije, u neki pohod i borbu u doba rimske imperije :)

Maraton Expo, tj šoping i količina robe koju možete pronaći na sajmu i solidan popust (30% u toku vikenda + 11% za Tax Free refund) su dobra prilika da kupite kvalitetnu opremu koju inače ne možete pronaći u Srbiji. Bilo je tu modela patika koje naše radnje neće dobijati, jeftine rukavice, grejači, kompresione čarape, šorcevi, odlične jakne…  marke za koje verovatno niste ni čuli a koje su vrhunske: Odlo, Bionic, Under Armor…

Ono što nam je i ove godine bilo neverovatno je to da gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković koji će verovatno postati i premijer, non-stop baca petaka na startu trke, a onda vas sačeka i na cilju, posle 5 sati trčanja da vas opet pozdravi i čestita na uspehu.

Road Runners Club Trčanje.rs u Ljubljani

 

Kako povećati broj ljudi koji redovno trči? Ispratiti ih i biti im podrška u toku svih faza razvoja kao trkača. Od onoga kada dođu da smršaju, pa do treninga za polumaraton. Povesti ih na trku i na kraju ih pitati šta dalje? Ukoliko ste u fazi  da hoćete da smršate, krenite da trčite i prijavite se za 21km :)

Trčanje.rs je od posvetilo 4 meseca priprema i treninga za odlazak na ovu trku. Nastupili smo i kao Klub učinili:

 • 40 nastupa
 • 15 ličnih rekorda
 • Kameni, maratonac!
 • 6 novih polumaratonki i polumaratonaca
 • Troje ljudi prvi put učestvovalo na trci

Partneri

Naravno da smo super ponosni na naše partnere, koje vam i lično preporučujemo Elixir Juice Bar, OVSI, Lasta i AXA osiguranje.

A evo šta su rekli oni koji su putovali sa nama

 • Super je što je bilo svega: i turističkog i edukativnog karaktera, lep sportski izlet, i što je svo vreme boravka bilo odlično i pravilno popunjeno.
 • Dragi drugari, bravo za sve divne uspehe u Ljubljani i hvala za super provod!
 • Hvala vam puno na svemu, ovaj maraton definitivno vredi i jako mi je drago da sam svoje vreme još jednom proveo tamo!
 • Sve u svemu, super ste, veliko bravo za trcanje.rs!!!
 • Nista ja tu ne bih diro :P :) Sve pohvale… :))) Mnogo bih propustio da nisam krenuo, najlepsi moguci kraj sezone. Ljubljana je za mene bila, kao veliki poklon za sav dosadasnji trud u toku godine…
 • Želim da se zahvalim svima, bez izuzetka, na organizaciji, odličnoj atmosferi među nama, pejsejkeru…

Korak dalje….

Ljubljana, kao i naša organizacija ima prostora za napredak. Učesnički paket na maratonu u Ljubljani je lošiji ove godine, u ruke, bez kese smo dobili: majicu (odlična, dugih rukava, sintetička), maramu, gel i koverat (broj – odšmpano ime i čip). Prošle godine paket su polumaratonci dobijali u toribici za patike, a maratonci u jako kvalitetnom rancu. Sličan je bio i naš putnički paket, ovog puta kvalitetnija majica, no bez gela koji som prošle godine imali.

Folije ili nešto drugo čime bi se maratonci mogli pokriti, jer je bilo jako hladno. Medalja koja se ne menja tokom godina (samo naziv trke, čak i trakica ostaje ista) bi mogla da bude lepša i kreativnije dizajnirana.

Foto galerija

Uskoro očekujemo još fotki.

[cf]iframe[/cf]

Ostavite link do vaše galerije i recite nam kako ste se vi proveli na maratonu?

Informacije o putovanju na Ljubljanski maraton 2012 i pripremama za trku u sklopu našeg kluba, kao i prijavni formular možete da pronašete OVDE

11 Comments

11 Comments

 1. Damnjancoa

  26.10.2011 at 23:26

  Bravo RRCT i svima koji su trcali u Ljubljani. 
  Nama ostalima ostaje samo da vam zavidimo i da vam se pridruzimo sledece godine.U klubu radite pravu stvar. Samo napred. 

 2. Marko Petrovic

  27.10.2011 at 11:49

  Nema potrebe za zavišću, pogotovu ne u ovom sportu na nivou rekreativnog domena.
  Mene iz dana u dan sve više oduševljava, kako sport tako i ljudi koji praktikuju rekreativno trčanje, pa otuda i odluka da od sledeće godine istrčim što više zvaničnih trka i ozbiljnije uplovim u vode rekreativnog dugoprugaškog trčanja (sa malim takmičarskim ambicijama :) ).

  Vidimo se večeras.

 3. nion

  27.10.2011 at 18:18

  Hvala Veroljubu i Urosu sto su mi omogucili da opet odem u Ljubljanu(zadnji trenutak),i hvala treneru Ivanu na programu za 21km.

 4. Anonymous

  15.11.2011 at 20:04

  Odlicna publika dobra organizacija skoro idealni uslovi za trcanje (malo je bilo prehladno ) i naravno moj licni rekord u maratonu .

Uključi se u diskusiju

Povezani članci