Vesti

Beogradski maraton iz ugla Trčanje.rs

10 komentara

Završen je 25. Beogradski maraton, sve tehničke podatke ste već verovatno čuli ili uspeli da pronađete na zvaničnom sajtu trke. Koliko su brzo istrčali Kenijci i ostali profesionalni atletičari i atletičarke zaista je dostojno divljenja. Ipak, suštinu maratona za nas u Trčanje.rs čine neke druge stvari. Zato ćemo se, u osvrtu na Beogardski maraton 2012. baviti njima.

Članovi našeg kluba, naš najveći ponos

Više od 50 članova RRC Trčanje.rs je nastupilo u polumaratonskoj i maratonskoj trci na ovogodišnjem Beogradskom maratonu. Za više od njih 30 je ovo bila prva trka koju su trčali ikada, ili prvi put da trče maraton. Jako smo ponosni na svakog našeg člana i članicu koji su se pripremali poslednjih 4 meseca za ovaj dan. Srećni smo zbog njihovih postignuća i jedva čekamo sledeći klubski trening da sabiramo utiske.

Ponosimo se i smatramo da su ljudi koji do pre nekoliko meseci nisu trčali, a juče su učestvovali na polu/maratonu, najveći dorinos Trčanja.rs omasovljenju trkačkog pokreta u Srbiji.

Trčanje.rs pejsmejkeri – Supermeni

Imali ste prilike da čitate o njima i u toku prošle nedelje upoznate kroz njihove trkačke biografije. U nedelju ste ih upoznali na delu. Naši prijatelji trkači sa više iskustva uživali su u ulozi pejsmejkera i prilici da pomognu manje iskusnim trkačima/cama da bez problema završe svoje trke. Dragane, Nino, Rush, Crveni, Drago, Ivane hvala na učešću u ovoj akciji, do sledeće godine i ponovnog druženja znajte da ste svi bili naši supermeni u nedelju.

 

Verujemo da smo ovom, kao i drugim akcijama koje smo organizovali na dan i nekoliko dana pre 25. Beogradskog maratona direktno uticali na kvalite trke i tako na praktičnom primeru pokazali da svako od nas može da doprinese. Ove godine smo naučili i neke važne lekcije i znamo da smo se obogatli znanjima kojima ćemo još više doprineti trkačkom pokretu u sledećih godinu dana.

Predavanje o trasi, motivacioni film i progrmi za pripreme

Zahvaljujući saradnj sa Domom Omladine Beograda imali smo priliku da organizujemo predavanje o trasi Beogradskog maratona. Kao i u predhodne dve godine, tribinska sala Doma Omladine bila je puna trkača i trkačica, koji su se spremali za svoju prvu trku ali i iskusnijih kolega koji su nas posetili da podele iskustvo i podsete se na to što ih je čekalo u nedelju.

Dan kasnije smo imali i privilegiju da odgledamo film o Fredu Lebow-u na velikom bioskopskom platnu. Film je sjajna motivaciona dokumentarna priča o velikom čoveku, još kada se gleda u bioskopskim uslovima 🙂 Baterije su napunjene…

Obe ove večeri, ali i u danima pred trku i na sam dan trke, najveći utisak i zaista lep osećaj su u meni budili ljudi koji su nam prilazili i zahvaljivali na pomoći i podršci koju su pronašli u sajtu trcanje.rs i kroz programe za spremanje polumaratona i maratona.

Komentar jednog prijatelja trkača da je od 2200 učesnika više od 500-600 došlo tog dana u Beograd zahvaljujući postojanju Trčanja.rs, interesovanje trkača iz regiona kao da naprave nešto slično ovome što postoji u Beogradu u vidu Trčanja.rs….su bili lepi komplimenti ali i potvrda da Trčanje.rs jeste prepoznat kao lider trkačkog pokreta u Srbiji. – Uroš Zmijanac, urednik sajta.

Bez njih bilo bi nemoguće

Prijatelji Trčanja.rs koji su se prihvatili volontiranja kako bi smo zajedno uspeli da ispratimo najveću trkaču predstavu u Srbiji na najkvalitetniji mogući način.

Ivana, Filip, Miloš, Aleksandar, Ninoslav su pratili trkače i trkačice, ali i sve druge učesnike Beogradskog maratona, i napravili preko 1000 fotografija i video snimaka sa same trke koje ćemo objaviti na našoj Facebook stranici, Youtube kanalu i u Picasa albumu u danima ispred nas.

Bojana i Nemanja koji su promovisali naš klub i podelili nekoliko hiljada flajera učesnicima trke zadovoljstva.

Prijatelji iz Doma Omladine koji su nam izašli u susret i pružili svu podršku i ove godine, zahvalnost ide svima od uprave, tehničke službe, obezbeđenja i naravno PR službe.

Elixir Juice bar koji je za svakog učesnika trke kojije došao tog dana u njihov bar u ulici Kralja petra obezbedio besplatno piće.

 Sledeće godine svi trčimo za charity

Ove godine smo podržali jednu od 6 zvaničnih humanitarnih akcija na Beogradskom maratonu, pored ovih akcija i neki maratonci su pokretali svoje akcije. Cilj nam je da sledeće godine što veći broj trkača i trkačica osim zbog sebe trku istrče za nekoga kome mogu da pomognu. Ovo je po nama još jedna prilika da se promoviše trčanje kao načn da učinimo nešto za sebe i druge.

Zašto je to dobro?

Na maratonu se ove godine pojavilo nekoliko uticajnih ljudi iz političkog vrha. Verujemo da je sama njihova odluka da se pojave u nedelju ispred crkve Sv. Marka veoma važna za trčanje u Srbiji.

Zašto? Svi znamo da političari šalju poruke o sebi, svojoj sposobnosti, snazi, liderstvu, moći… Činjenica da je jedan od najmoćnijih ljudi u zemlji izabrao trčanje kao način da pokaže da je: zdrav, vedrog duha, u dobroj formi, snažan, istrajan, da je lider… baš svojim pojavljivanjem na maratonu, odličan je marketing ne samo za njega nego i za trčanje u Srbiji. Jer, pored poruke o samom Borisu Tadiću, cela Srbija je dobila i poruku, ako želiš da budeš cool i da budeš zdrav, vitalan, spreman, poželjan, moćan…. budi trkač.

Šta dalje?

Pored analize svega što smo do sada postigli u ovoj godini, Trčanje.rs je već krenulo dalje. U maju nas očekuje organizacija prve trke sa prponama u Srbiji Košutnjak Challenge Race, klub nastavlja sa treninzima i sprema se za nastup na 3. Noćnom maratonu u Novom Sadu, pripremamo 2. Trčanje.rs letnji kamp u Novalji i počinjemo sa pripremama za 3. zajednički odlazak na Ljubljanski maraton. Pored ovih akcija očekuje nas još nekoliko izazova, pre svega pokretanje prve specijalizovane prodavnice trkačke opreme u Srbiji – Trčanje.rs Shop za koju verujemo da će biti još jedan od naših doprinosa omasovljenju rekreativnog trkačkog sporta kroz izgradnju trkačke infrastrukture. Takođe nastavljamo sa radom na mapiranju trkačke Srbije i unapređenju prve trkačke aplikacije na Srpskom.

Da Srbija potrči

Trčanje.rs maraton after party
BG Run 2012 – prva trkačka aplikacija u Srbiji

Povezani članci

10 komentara. Leave new

 • Nisam clan RRC Trcanje.rs ali sam preko Dejane upoznala par vas bas pre starta (mog prvog polumaratona). Hvala na podrsci i recima ohrabrenja! 

  Odgovori
 • Neko iz mase
  april 24, 2012 20:33

  A mislio sam da bar ovde neće da se pojavi slika ovog govnara…

  Odgovori
 • “Činjenica da je jedan od najmoćnijih ljudi u zemlji izabrao trčanje kao način da pokaže da je: zdrav, vedrog duha, u dobroj formi, snažan, istrajan, da je lider… baš svojim pojavljivanjem na maratonu, odličan je marketing ne samo za njega nego i za trčanje u Srbiji. Jer, pored poruke o samom Borisu Tadiću, cela Srbija je dobila i poruku, ako želiš da budeš cool i da budeš zdrav, vitalan, spreman, poželjan, moćan…. budi trkač.“
  Povraća mi se. Ako će idiot Boris Tadić da mi daje poruke o trčanju, onda nikad više neću obuti patike. On niti je zdrav, niti je vedrog duha, niti je lider. Kad sam prošao pored ovog kretena na startu trke, slatko sam ga opsovao. Samo me je pogledao ispod oka, hahaha! Jedva čekam izbore da se konačno otarasimo ovog izdajnika.

  “…i najveći dorinos Trčanja.rs omasovljenju trkačkog pokreta u Srbiji.“

  Vi ste očigledno i dalje ubeđeni da ste izmislili trčanje. Spustite se malo na zemlju, ne bi vam škodilo.

  Odgovori
  • Dragi @28e0b551b6d43e77f9398a8195f2db6f:disqus 

   nije bila namera da se u tekstu govori o politici, tvoje stavove poštujem, ali bih voleo da se na sajtu Trčanje.rs komunicira bez upotrebe neosnovanih optužbi i govora mržnje, tu bih priču oko Borisa Tadića voleo da završim.

   Elem, imam utisak da nisi razumeo rečenicu, koju si verujem slučajno izvadio iz konteksta, a cela je glasila: „Ponosimo se i smatramo da su ljudi koji do pre nekoliko meseci nisu trčali, a juče su učestvovali na polu/maratonu i najveći dorinos Trčanja.rs omasovljenju trkačkog pokreta u Srbiji“. Kada pročitaš celu rečenicu, možeš da uvidiš da je akcenat na članovima Prvog Road Runners kluba u Srbiji kojih je bilo više od 50 i medju kojima je više od njih 30 prvi put učestvovalo na polumaratonu. Mi stojimo iza toga da smo na to Ponosni. I verujem da je postoojanje našeg kluba veliki doprinos omasovljenju trkačkog pokreta u Srbiji. 
    

   Odgovori
   • Slažem se da ovo sa Tadićem vam uopšte nije trebalo.Čovek je kao prvo došao samo da se manekeniše jer je predizborna kampanja u toku, da nije tako viđali bi ga i prethodnih godina, a kao predsednik republike mogao je da bude i pokrovitelj maratona,jer sećate se pre par godina maraton zamalo da nije ugašen.Podržimo prave trkače,pišite o ljudima koji zalaze u pozne godine a istrčavaju maratone,oni su inspiracija a ne ovaj paun.Hvala.

    Odgovori
   • Vi niste prvi Road Runners klub u Srbiji, postojali su mnogi klubovi pre vas i postojaće i posle vas. Svima ste se više smučili sa tim da ste prvi i najbolji, o’ladite malo.

    Odgovori
 • ono sto bi mozda trebalo promeniti,odvojiti polu i ceo maraton…recimo prvi u maratonu se bukvalno probija kroz reku zaostalih polumaratonaca i kada takva slika ode u svet onda je to vrlo lose za imidz Beogradskog maratona.

  Odgovori
 • Brišete komentare… Svaka vam čast, pokazujete ko ste.

  Odgovori

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Fill out this field
Fill out this field
Molimo vas da unesete valjanu adresu e-pošte.
You need to agree with the terms to proceed